Anasayfa / Haberler / Aöf Haberleri / AÖF sınav giriş belgesi ve takvimi – AÖF sınav yerleri açıklandı mı?

AÖF sınav giriş belgesi ve takvimi – AÖF sınav yerleri açıklandı mı?

Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri ara sınav tarihlerini merak ediyor. AÖF sınav tarihleri 2016-2017 belli oldu. AÖF sınav sisteminde yapılan değişiklik ile artık 4 yanlış bir doğruyu götürecek. Güz dönemi kayıt yenileme işlemleri tamamlandı. Peki Açık Öğretim Fakültesi vize sınavları ne zaman yapılacak?

 

Bir buçuk milyon öğrenciye eğitim veren Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) yeni eğitim öğretim yılı kayıt işlemleri sona erdi. Kurum 17 lisans ve 34 ön lisans programı ile hizmet veriyor. Öğrenciler ara sınav (vize) tarihlerini merak ediyor. 2016-2017 yılı AÖF sınav takvimi haberimizde.

AÖF sınavları cumartesi ve pazar günleri yapılıyor. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere 4 oturum ile sınavlar tamamlanıyor. Açık Öğretim Fakültesi sınavları saat 9.30 ve 14.00 saatlerinde başlayacak. Öğrencilerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi il, ilçe, bina, salon, sıra, tarihte ve saatte sınava gireceği “Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi”nde belirtilmektedir. İşte AÖF ara sınav tarihleri…

AÖF SINAV TARİHLERİ (2016/2017)

Güz Dönemi Ara Sınavı: 26 – 27 Kasım 2016

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 14 – 15 Ocak 2017

Bahar Dönemi Ara Sınavı: 15 – 16 Nisan 2017

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 27 – 28 Mayıs 2017

2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı: 15 Temmuz 2017

SINAV MERKEZİ TERCİHİ

Güz Dönemi Ara sınav türünde 20 Ekim 2016 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.

Güz Dönemi Dönem Sonunda 29 Kasım 2016 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir

aof-diyetisyen

Bahar Dönemi Ara döenmde 28 Şubat 2017 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.

Bahar Dönemi Dönem Sonunda 18 Nisan 2017 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.

SİSTEM DEĞİŞTİ

Anadolu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, 4 yanlış 1 doğruyu götürecek uygulamasına yeşil ışık yaktı. Gündoğan yaptığı açıklamada “YÖK Ölçme değerlendirme ile ilgili bir standart oluşturmak istiyor. YÖK ün belirlemiş olduğu usul ve esaslara göre bu yıldan itibaren Açıköğretim fakültesi (AÖF) yanlış cevapların doğru cevapları götürme uygulamasını yapacağız. Bu değişiklik sadece bizde değil, ülkemizde eğitim sunan tüm Açıköğretim fakülteleri tarafından uygulanacaktır “ dedi.

Uygulama hayata geçerse sınavda yanlış verilen cevaplardan 4 tanesi 1 doğru cevabı götürecek. Her yanlış cevap 0.25 doğru cevabı eksiltmiş olacak.

AÖF SINAVLARI

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde yeni kayıt yaptıran ve kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmakta olup öğrenciler Cumartesi-Pazar günleri sabah ve öğleden sonra dört oturumda sınavlara katılmaktadırlar. Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C. Lefkoşa’da aynı saatlerde sabah 9.30’da, öğlenden sonra 14.00’da yapılmaktadır. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavlar beş seçenekli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır. Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Öğrenciler seçmiş oldukları sınav merkezlerinde sınava katılırlar. Öğrencilerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi il, ilçe, bina, salon, sıra, tarihte ve saatte sınava gireceği “Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi”nde belirtilmektedir.

aof_sinav

Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler. Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir. Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar. Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri ara sınav tarihlerini merak ediyor. AÖF sınav tarihleri 2016-2017 belli oldu. Güz dönemi kayıt yenileme işlemleri tamamlandı. Açık Öğretim Fakültesi vize sınavları ne zaman?

Bir Cevap Yazın